Antyszczekacz – ratunek dla właścicieli zbyt głośnych psów

antyszczekacz

Szczekający nieprzerwanie pies potrafi uprzykrzyć życie nie tylko jego właścicielom, ale i sąsiadom, jeśli mieszkamy w bloku. Szczególnie dokuczliwe bywa szczekanie w nocy, ale i w dzień warto zadbać o to, aby czworonóg nie przeszkadzał w pracy czy nie zakłócał odpoczynku. Jeżeli dopiero oswajamy psa z samotnością i szczekanie lub wycie staje się problemem, warto spróbować uciszyć nasze zwierzę. Rozwiązaniem może okazać się niepozorne, ale specjalistyczne urządzenie, czyli antyszczekacz ultradźwiękowy.

Skuteczny i bezpieczny

antyszczekacz

Stacja antyszczekowa (dostępna tutaj) rozpoznaje szczekanie i zaczyna emitować dźwięki o niesłyszalnej dla ludzi częstotliwości. Nie stanowią one niebezpieczeństwa dla psów, ale na pewno nie są nieprzyjemne dla ich uszu. Długość rozchodzących się fal dźwiękowych dopasowuje się do odległości, w jakiej znajduje się zwierzak. Z pomocą antyszczekacza można nauczyć szczenięta, by nie szczekały bez powodu. Warto jednak wiedzieć, że urządzenie nie będzie tak samo działać na wszystkie psy. Może nie sprawdzić się u ras obronnych. 

Nieoceniona pomoc w tresurze

Z pomocą antyszczekacza można oduczyć psa szczekania i ujadania. Bardzo często urządzenie potrafi też powstrzymywać zwierzę przed agresywnymi zachowaniami. Dlatego też stanowić może świetny element uzupełniający tresurę czworonoga. W konsekwencji uciążliwy pies przestanie przeszkadzać sąsiadom po opuszczeniu przez nas domu.