Jakie są najpopularniejsze rodzaje pułapek na krety?

Pułapka na kreta

Na pułkach sklepowych jest bardzo wiele pułapek na krety, dlatego też wybranie tych najlepszych nie jest prostym zadaniem. Aby dokonać udanego zakupu warto poznać największe zalety i wady poszczególnych modeli.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje pułapek na krety?

Największym zainteresowaniem w dzisiejszych czasach cieszy się pułapka na kreta typu włócznia, którą należy ustawić na górze, w taki sposób aby zgnieść tunel spustem bezpośrednio o ziemię. Aby skorzystać z dobrodziejstwa tej pułapki należy oczywiście zlokalizować tunel na ziemi. Dużym zainteresowaniem cieszą się również pułapki nożycowe. Kret czołgający się przez tunel automatycznie uruchamia pułapkę, dzięki czemu ostrza mogą złączyć się ze sobą. Wielu producentów oferuje również pułapki na spinacz i pułapki na pazur, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście klasyczna bawarska pułapka na krety, która po dłuższej przerwie ponownie powraca do mody. Wiele rodzajów pułapek można znaleźć na stronie Bioires.pl.

Praktyczne kretołapki

Pułapka na kreta

Kretołapka to bez wątpienia najskuteczniejsza pułapka na kreta, dzięki której w szybki sposób można zwalczyć krety. Założenie pułapki jest bardzo proste i zajmuje jedynie kilka minut. Do największych zalet należy zaliczyć dużą wydajność w usuwaniu kretowisk. Tego typu pułapki doskonale radzą sobie nie tylko z kretami, ale również z dokuczliwymi nornicami. Warto wspomnieć również o tym, że kretołapki nadają się do każdego typu gleby.