Jaką wybrać smycz dla psa?

Niemal każdy właściciel czworonoga korzysta ze smyczy. Większość spacerów miejskich odbywa się przy jej użyciu. Prócz bezpieczeństwa i pewnego ograniczenia powinna zapewniać komfort i wygodę prowadzenia. Smycze dla psów to swoiste narzędzia usprawniające komunikację z pupilem.

Czym charakteryzuje się dobra smycz?

Szukając odpowiedniego produktu należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Najważniejsze, aby zwierzę było bezpieczne, kiedy musi być w 100% pod kontrolą pana. Przede wszystkim w mieście pies może w nieprzewidziany sposób zareagować na hałas lub gdy się czegoś przestraszy. Bez względu jak mocno czworonóg szarpnie za smycz, ona musi wytrzymać. Należy pamiętać, że przy dłuższych smyczach zwierzę może nabrać większego rozpędu i pociągnąć z dużo większą siłą. Najlepiej, aby ta była stosunkowo miękka i łatwa w utrzymaniu.

Rodzaje smyczy

Rynek oferuje wiele rodzajów smyczy. Chcąc stworzyć psu optymalne warunki oraz spełnić oczekiwania opiekunów, można łatwo uznać, że posiadanie jednej to za mało. Istotne jest, aby umiejętnie posługiwać się daną smyczą i umieć ją dopasować do odpowiednich warunków. A oto główne typy dostępne w sprzedaży:

  • Smycz miejska (1,5 – 2 m)
  • Smycz przepinana (2 -3 m)
  • Długa linka (powyżej 5 m)
  • Smycz automatyczna (nawet do 10 m, która zgodnie z ruchem psa sama się rozwija i zwija).