Samoczyszcząca kuweta dla zapominalskich opiekunów

Kuweta to podstawowe akcesorium, jakie musimy nabyć, gdy decydujemy się przygarnąć pod nasz dach kota. Z jednej strony wydaje się nam, że załatwianie się kota do kuwety jest wygodniejsze, niż codzienne wyprowadzanie psa na spacer. Z drugiej jednak częste sprzątanie kociej toalety może okazać się uciążliwe. Czy jest sposób, by temu zaradzić?

Rodzaje kuwet dla kotów

W stacjonarnych i internetowych sklepach znajdziemy najróżniejsze modele. Niektóre z nich są otwarte i wyglądają jak zwykłe pudełka. Inne sprawiają wrażenie designerskich, zamkniętych domków. Jedne są reklamowane jako toalety przeznaczone specjalnie dla kociąt, inne dla kocich seniorów, a jeszcze inne kuszą nas inteligentnym systemem samoczyszczenia. Kuweta samoczyszcząca to świetny pomysł dla tych z nas, którym zdarza się zapomnieć o regularnym sprzątaniu kociej toalety.

Jak to możliwe, że toaleta czyści się sama?

Kuweta samoczyszcząca dla kotów to inteligentne rozwiązanie dla zapominalskich opiekunów. Na rynku dostępne są głównie dwa rodzaje. Jedne wymagają manualnego uruchomienia trybu sprzątania, drugie robią to zupełnie same. Czujniki ruchu wykrywają obecność kota, po czym uruchamiają tryb sprzątania, gdy ten opuści swoją toaletę. Czyszczenie odbywa się za pomocą specjalnych grabi, które oddzielają odchody od żwirku i wsypują je do osobnego pojemnika. Często wyposażone są też w filtr węglowy, dzięki któremu nie musimy się obawiać, że nieprzyjemne zapachy przedostaną się na zewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala nam zapomnieć o regularnym sprzątaniu, oszczędza nasz czas i pieniądze, ponieważ samoczyszcząca kuweta zużywa mniejsze ilości żwirku, niż jej tradycyjne odpowiedniki.