Odstraszacz psów- sposób na grzecznego czworonoga?

odstraszacz kotów

Psy, chociaż mówi się o nich, że są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, mogą również, mimo usilnych starań by je powstrzymać, dokonywać znacznych szkód w domach, mieszkaniach i ogrodach. Odpowiednią tresurę można w takich wypadkach wspomóc gadżetami jakimi są odstraszacze psów.

Dlaczego używa się odstraszaczy dla psów?

odstraszacz kotów

Takie produkty mogą być używane do doraźnego odstraszania czworonogów, także do ich szkolenia i tresury. Odstraszacz psów nie wyrządza zwierzakowi krzywdy, ale wydaje zapach lub dźwięk, który potrafi skutecznie zniechęcić psa do przebywania w danym miejscu lub wykonywania określonych czynności.
Jest to dobre rozwiązanie dla osób chcących zabezpieczyć rośliny ogrodowe, trawniki, meble, dywany czy akwaria przed szkodami wyrządzonymi przez psy oraz ich moczem. Na pewno dobra oferta dostępna jest na https://www.obroza-elektryczna.pl/odstraszacze-psow-i-kotow/.

Jakie rodzaje odstraszaczy mamy do wyboru?

Najczęściej stosowane są odstraszacze chemiczne, w postaci płynów lub granulatów, które nanosi się na miejsca często odwiedzane przez nieproszonych gości. Nieprzyjemny zapach powoduje, że zwierzaki omijają ten teren bez szkody dla swojego zdrowia, są to bowiem najczęściej bezpieczne preparaty na bazie roślin, które zniechęcają nie tylko psy, ale działają również jako dobry odstraszacz kotów.
Inną opcją są urządzenia wydające ultradźwięki, które nie przeszkadzają ludziom, ale dla psów i innych drobnych zwierząt są wysoce nieprzyjemne. Można spotkać się z modelami stacjonarnymi lub przenośnymi, które zmieszczą się w kieszeni i są szczególnie przydatne przy codziennym szkoleniu psów.