Jaki transporter wybrać dla psa?

torba dla psa

Podróżowanie z psem wiąże się z koniecznością kupna transportera. Jest on przydatny zarówno podczas długich pieszych podróży, jak i tych samochodowych. Transporter stworzy komfortową przestrzeń dla psa podczas podróżowania komunikacją miejską lub pociągiem. Jest on niezbędny także podczas lotów samolotem.

Jak wybrać odpowiedni transporter?

torba dla psa

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów transporterów. Dla małego zwierzaka dobrym rozwiązaniem może być torba dla psa. Jest ona wykonana z miękkiego materiału, co umili podróż zwierzaka. Torby dla psów są wybierane przez właścicieli małych czworonogów, ponieważ większe psy mogłyby ją rozwalić. To rozwiązanie stosuje się również w przypadku szczeniaków, które boją się chodzić na spacery. Dzięki temu piesek czuje się bezpiecznie w torbie i może poznawać nowe miejsca.

Plastikowe transportery znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym, a nawet w supermarketach. Są one solidnie wykonane i mają wiele rozmiarów. Dzięki temu dopasujemy odpowiednią wielkość transportera dla naszego pupila. Jest to dobre rozwiązanie dla średnich psów. Z kolei większe psy lepiej przewozić w dużej metalowej klatce, którą możemy umieścić w bagażniku.

Możemy także kupić transporter na rower. Najczęściej jest to wiklinowy kosz. Jest to dobre rozwiązanie dla posiadaczy małych psów, ponieważ tego typu kosze mają ograniczenie do 10 kg. Dzięki temu możemy zabrać naszego pupila na spacer w jakieś odległe miejsce.