Co powinna zawierać wyprawka dla szczeniaka?

fajne maty dla psa

Dzień, w którym szczeniak pojawia się w naszym domu jest bardzo ważny dla miłośników zwierząt. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jednak musimy zadbać o jego odpowiednie wychowanie. Każdy właściciel chce dla swojego pupila jak najlepiej.

Co kupić dla szczeniaka?

Przede wszystkim musimy zadbać o naukę czystości. W tym celu przydatne będą specjalne maty dla psa, które są stworzone właśnie w tym celu. Powinniśmy od razu zakupić większą ilość, ponieważ szczeniaki załatwiają się bardzo często. Mata dla psa powinna być dobrana do jego wielkości. Powinniśmy ją ustawić niedaleko legowiska tak, żeby szczeniaczek po wstaniu zdążył na nią dojść.

fajne maty dla psa

Podstawową rzeczą dla szczeniaka jest odpowiednia karma. Dobrej jakości karmy zakupimy w sklepie zoologicznym lub przez internet. Powinniśmy unikać karm z marketu ze względu na dużą zawartość szkodliwych zbóż. Kolejne niezbędne rzeczy to dwie miski. Jedna będzie na jedzenia, a druga na wodę. Najlepiej wybrać te ze stali nierdzewnej, gdyż są one bardzo wytrzymałe. Koniecznie sprawdź obroża-elektryczna.

Na spacery przydadzą nam się obroża lub szelki, oraz smycz. W nauce chodzenia na smyczy lepsza będzie obroża, ponieważ daje nam większa kontrolę nad zwierzęciem. Szelki są dobrym rozwiązaniem dla ras psów z krótką szyją, gdyż w tym wypadku obroże mogą powodować dyskomfort. Smycz do obroży powinna być klasyczna. Jeśli chcemy dać psu więcej luzu, możemy kupić smycz automatyczną. Tylko w tym wypadku musimy zakupić szelki. Na długie spacery w cieplejsze dni przydatna będzie składana miska lub specjalny bidon dla psa. Dodatkowo warto kupić saszetkę na przysmaki, która ułatwi podawanie przysmaków.