Akcesoria dla psów

obroża przeciw kleszczom

Psy potrafią być prawdziwym oczkiem w głowie dla ich wielu właścicieli. Rozpieszczamy je bardzo dobrym jedzeniem i codziennymi spacerami, kiedy pogoda do tego sprzyja. Szczególnie spacery latem mogą być bardzo przyjemne, gdyż pogoda mocno sprzyja i przedłużają się one czasem nawet do kilku godzin. Pieski uwielbiają zaznaczyć terytorium na którym miały okazję już przebywać i biegać po wysokich trawach. Jak wiadomo z wyjątkiem zimy prawie zawsze czają się tam na nas kleszcze, które nie mają dla nas litości.

Jak walczyć z kleszczami?

Obroża na kleszcze to jeden z najlepszych sposobów na odstraszenia tego pajęczaka od naszego futrzaka. Posiada ona specjalne zapachy, których kleszcze po prostu nienawidzą i po zbliżeniu się do niej przestają być zainteresowane wbiciem się w skórę. Obroża na kleszcze jest także często widoczna na szyjach kotów i innych zwierzaków. Ludzie muszą sobie jednak radzić na wiele innych sposobów i używać środków, które można zakupić między innymi w aptece.

Wysoka trawa

Przez wiele lat trwały dyskusje na temat tego gdzie możemy spotkać najwięcej kleszcze. Często mylnie myślimy, że czają się one tylko i wyłącznie na drzewach i skaczą na nas wtedy, kiedy pod nimi przechodzimy. Ulubionym miejscem dla kleszcze jest jednak wysoka trawa, dlatego też pod żadnym pozorem nie powinniśmy zbyt często chodzić po niej w krótkich spodenkach, gdyż będziemy dla kleszcza idealnym celem.