Jak wybrać legowisko dla psa?

legowisko dla psa

Każdy pies musi w swoim domu posiadać swoje własne legowisko. Psie łóżko, bo tak często jest też nazywane, jest miejscem jednak nie tylko do spania, lecz również od odpoczywania. Jest to swego rodzaju oaza spokoju, gdzie pies jest nietykalny i może odpoczywać po zabawie i obecności wśród swoich ludzi. Żeby jednak było to możliwe, pie musi posiadać odpowiednie dla niego legowisko. Jak zatem dobrze wybrać legowisko dla psa?

Rozmiar legowiska

legowisko dla psa

Najważniejszym aspektem wyboru legowiska dla psa, jest jego odpowiedni rozmiar. Z jednej strony nie może ono być zbyt małe, ponieważ pies będzie z niego wystawał, co spowoduje, że będzie bardzo niewygodne. Z drugiej jednak strony nie powinno być zbyt duże, ponieważ będzie to po prostu miało ekonomiczne rozwiązanie. W celu kupienia legowiska niezbędne będzie zatem zmierzenie psa i dopasowanie rozmiaru legowiska pod otrzymany wynik. Przyjmuje się, że powinno ono być około 10 centymetrów większe. Tutaj poznasz fajną ofertę.

Materiał wykonania legowiska

Zupełnie innym problemem dotyczącym psiego legowiska jest materiał, z którego będzie wykonany. Z jednej strony musi być ładny, lecz z drugiej musi być praktyczny, a to niestety nie zawsze idzie w parze. Przykładowo najlepiej prezentują się legowiska wykonane ze skóry, lecz są one bardzo niewygodne, szczególnie w lecie, gdy skóra legowiska mocno się nagrzewa. Najlepiej jest wybierać legowiska materiałowe, które nie tylko są wygodne, lecz również łatwo się je czyści.